TIPY

1 Vybavení pro Para Treking váží do 4kg. Umožňuje vám vychutnat si chůzi v horském prostředí i let místo náročného sestupu. Přijďte si ho vyzkoušet do Beskydské školy létání (www.chciletat.cz).
2 Beskydy jsou místem pro paragliding jako stvořeným. Mnoho vrcholů a na nich vedoucích turistických tras, velké předpolí umožňující vznik termiky a horských větrů. Přidejte se k nám a užívejte tichého volného létání s beskydskými piloty (www.pilotivbeskydech.cz).
3 Ubytování a služby pro rodinnou dovolenou se v Beskydech stále zlepšují. Spojte pobyt s rodinou v Beskydech s Para Trekingem.

 

elspeedo_logo gradient_logo piloti_v_beskydechozone-logo

Paraglidingové vybavení

pg_vybavaParagliding je nejjednodušší způsob, jak se dostat do vzduchu. A Česká republika je ve světě uznávanou paraglidingovou destinací. A to jak díky kvalitním českým výrobcům paraglidingového vybavení, tak díky výsledkům, kterých čeští piloti ve světové konkurenci dosahují. 

Paraglidingové vybavení prošlo a stále prochází dynamickým vývojem. Zlepšují se výkony, basivní bezpečnost, odezvy padáku směrem k pilotovi a díky tomu mohou piloti dosahovat stále vyšších sportovních výkonů.

Stále se ale zdokonaluje také výroba – tedy pevnost a trvanlivost materiálů, technologie šití i certifikační postupy. Díky tomu se také prodlužuje celková užitelnost každého výrobku.

Novou paraglidingovou výbavu (hlavní padák, sedačku a záložní padák) si můžete pořídit už od 60 tis. Kč. Za tuto cenu kupujete špičkové vybavení, které běžně postačuje na 400 letových hodin. To je při běžném náletu 50-100 hodin za rok vybavení na 4-8 let. 4-8 let aktivního létání v ČR, v Alpských zemích, kdekoliv ve světě. Starší, ale plně funkční výbavu lze pořídit už od 15 tis. Kč.

Do E-Shopu

Para Treking

ozo_2Tato forma paraglidingu je pevně svázána s chůzí v horách, s výstupy na vrcholy, s vnitřní meditací, kterou piloti zažívají na zemi i ve vzduchu. Vybavení pro Para Trekink se vyznačuje nízkou váhou a možností letu v silnějších větrných podmínkách.

Váha takové výbavy se skládá s váhy hlavního padáku, sedačky s karabinami, záložního padáku, helmy a batohu. Batoh může být integrován do tzv. reverzních sedaček. To znamená, že převrácením sedačky naruby získáme batoh. Taková sedačka váží 0,5 – 1,5 kg. Helmu můžeme použít lehkou cyklistickou. Váha záložního padáku se pohybuje od 1 kg, ale pokud budeme tuto výbavu používat na jednoduché slety z hor či létání ne příliž vysoko nad terénem, není záložní padák zařazen do povinného vybavení. Záleží na každém pilotovi, jestli ho s sebou mít bude nebo ne. No a už nám tady zbývá jen hlavní padák a jeho váha se u horských speciálů pohybuje od 1,2 kg, běžný horský padák má 2-3 kg.

K základním vlastnostem horského vybavení patří možnost skutečně jednoduchých startu v jakémkoliv prostředí. Tedy i ve větší nadmořské výšce, ve které je vzduch řidší a vrchlík ke vztlaku potřebuje vyšší rozběhovou rychlost. Stejně tak k těmto vlastnostem patří také stabilní let na dobře zatíženém vrchlíku. Proto se pro horské lety používají vrchlíky s menší nosnou plochou. Let má pak vyšší rychlost, tedy lepší prostupnost při silnějším větru a také vyšší stabilitu. Tato křídla jsou také velmi obratná a umožňijí tak přistání na velmi malých plochách v různých rychlostech větru.

 

Do E-Shopu