Akce

30. 6. Letecký den pro děti

Konec školního roku, ať už byl jakýkoliv, je konec školního roku. A tak jsme pro ty naše zlatíčka připravili takovou malinkou oslavičku, na které si mohou dát nanuky, opéct buřty a taky si vyzkoušet jízdy na 80 metrů dlouhém trenažéru pro odhoz záložních padáků.

A to není všechno – máme připravený také paraglidingový let z Javorového až na přistávací plochu u našeho Flight Parku Javorový ve VR! Takže jestli si budete chtít vyzkoušet základní ovládání padáku a pokusit se trefit na přistávací plochu, tak máte šanci i vy.

Kdy: středa 30. 6. 2021
Kde: Flight Park Javorový u přistávací plochy
Pro koho: pro místní i přespolní z Polska, široká veřejnost s dětmi

Jezdit na trenažéru začínáme v 17:00
VR let kdykoliv od 17:00
Oheň na párky od 19:00
Budka BAR otevřen 😉

Akce zdarma, buřty a chleba s sebou.
Kontaktní tel: 603311661 Dalibor

Těšíme se na vás
El Speedo team

Pro Polsko:

Koniec roku szkolnego, cokolwiek by to nie było, jest końcem roku szkolnego. I tak przygotowaliśmy dla naszych zakochanych taką małą uroczystość, podczas której mogą zjeść lody, pieczone burrito, a także spróbować przejażdżek na 80-metrowym symulatorze zrzutu spadochronów rezerwowych.

A to nie wszystko – przygotowaliśmy również lot paralotnią z Javorový na lądowisko w naszym Flight Park Javorový w VR! Jeśli więc chcesz spróbować podstawowego sterowania spadochronem i spróbować trafić w miejsce lądowania, masz szansę.

Kiedy: środa 30. 6. 2021
Gdzie: Flight Park Javorový na lądowisku
Dla kogo: dla mieszkańców i narciarzy biegowych z Polski, dla ogółu z dziećmi

Jazda na symulatorze zaczynamy o 17:00
Loty VR o każdej porze od 17:00
Ognisko kiełbasek od 19:00
Otwarte stoisko BAR

Darmowe promocje, kanapki i pieczywo na wynos.
Telefon kontaktowy: 603311661 Dalibor

Czekamy na Ciebie
Zespół Speedo

 

7. – 8. 6. 2021 XC MOTO PARASEM

Po řekách až k jejich pramenům – to je motiv El Speedo motorového XC programu.

Máme pro vás připravé dvě dvoudenní trasy tak, abychom to v aktuální den nemuseli hrnout proti větru.

V pátek ráno si popíšeme připravenou trasu, navigační body, zabalíme vše a přesun do místa startu. Auto jede po trase okresu a řeší případné technické problémy, cíl prvního dne u vody. Nocleh hygienycky volně v prostoru a ráno znova do vzduchu abychom zvládli doletět co nejblíže k prameni řeky a zvládli se vrátit do Flight Parku Javorový.

Vítr nám pomůže, ale nemusí pomoct a uvidíme kus zajímavých lidských výtvorů a přírodních krás. To všechno budeme fotit a natáčet a výsledkem bude krátký filmek o tom, jak zažít malé motorové dobrodružství kousek za lesem. Takže jestli už to kolem domu máte okoukané, tak neváhejte a pojďte do toho. Řidič, technik a kameraman – Michal Krause a Míša Machartová a dalších max. 7 motopilotů s vlastním vybavením si to společně ve vzduchu ve vzdálenosti minimálně 50 metrů určitě fajnově užijí. Kdo se hlásí první, tomu držíme místo a kdo nesedí, nejede :o). Takže ostatní musí po vlastní ose.

Dětský den

Ve stejném termínu jako tento XC Moto Parasem organizujeme také letecký Dětský den, mimo jiný program se děti budou moci položit na trenažéru na odhoz záložního padáku, takže děti klidně s sebou. 

15. – 16. 5. 2021 SAFETY MOTO PARASEM

Pro koho je vhodná tato akce? 

Pro všechny piloty. A vezměte si padáky, ať to proluftujeme ve vzduchu! Chceme promíchat volné i motorové létání, a klidně se mohou mrknout i zájemci o létání. Pokud to počasí umožní, vyrazíme v průběhu akce také za volným létáním. Záleží jen na vás, kterou část programu si vyberete.

Na jaký program se můžete těšit?

 • Odhazování na lanovém trenažéru přímo ve Flight Parku Javorový,
 • Výuka balení záložních padáků a správná instalace do sedaček,
 • Letecká meteorologie
 • Jak bezpečně obsluhovat motor,
 • Záchranné systémy pro paragliding a závěsné létání,
 • Technika bezpečné pilotáže při běžném letu.

Cena za přednášky, trenažér odhození a přebalení: zdarma

Odhozené záložní padáky vám přes noc vyvěsíme a dopoledne také postupně zabalíme a uložíme do vašich kontejnerů a sedaček.

Protipandemická opatření

Předpokládáme, že ještě budou v platnosti nějaká protipandemická opatření a tak budeme přihlášené piloty rozdělovat podle aktuálních pravidel, které se budou zdržovat na několika stanovištích: 2 učebny s dataprojektory, on-line streaming, jak to známe z minulých protipandemických Parasemů.

Těšíme se na vás
El Speedo team

XC MOTO PARASEMY 2020

Po řekách až k jejich pramenům – to je letošní motiv El Speedo motorového XC programu. Tak se přidejte…

Máme pro vás připravé dvě dvoudenní trasy tak, abychom to v aktuální den nemuseli hrnout proti větru. 

Příjezd v pátek večer nebo v sobotu ráno, popíšeme si připravenou trasu, navigační body, zabalíme vše do El Speedo auta s vozíkem na motory a přesouváme se do místa startu. Auto jede po trase a řeší případné technické problémy, cíl prvního dne v kempu u vody. Pohoda, gril, pivko, nocleh a ráno znova do vzduchu abychom zvládli doletět co nejblíže k prameni řeky a zvládli se vrátit do Flight Parku Javorový. 

Je to proti proudu, ale letíme nad ním, vítr nám pomůže a uvidíme kus zajímavých lidských výtvorů a přírodních krás. To všechno budeme fotit a natáčet a výsledkem bude krátký filmek o tom, jak zažít malé motorové dobrodružství kousek za lesem. Takže jestli už to kolem domu máte okoukané, tak neváhejte a pojďte do toho. Řidič, technik a kameraman – Michal Krause, vzdušný průvodce Martin Orlík (Míša Machartová, Pavel Březina) a dalších max. 7 motopilotů s vlastním vybavením si to společně určitě fajnově užijí. Kdo se hlásí první, tomu držíme místo a kdo do nesedí, nejede :o). Takže ostatní musí po vlasntí ose.

A varianta – pro severozápadní vítr (řeka Odra a její přítok Morávka)

Postupně z polských rovin v okolí města Opole poletíme nad polskou částí řeky Odry. K vidění bude kromě klikatící se řeky několik zajímavých zdymadel, díky kterým se lodě odstávají proti proudu a krásné polské město Ratiboř v teplých večerních barvách. Nocleh v chatkách kempingu Obora u Ratiboře. Ráno odlet proti proudu, přelet hranice, podletíme ostravské TMA a navážeme se proti proudu řeky Morávky, která se v Ostravě do Odry vlévá. Čeká nás oblet Frýdku – Místku, průlet nad Hyundai fabrikou, historickým kostelíkem na Prašivé a vlet do údolí Morávky. Poletíme až na konec údolí k přehradě Morávka a můžeme se zkusit ještě kousek přiblížit pramenu Morávky. Přistání pod přehradou a nebo spanilá jízda vzduchem do 10 km vzdáleného Flight Parku Javorový. Vzdušnou čárou celkem cca 140 km.

B varianta – pro východní a slabší vítr varianta (řeka Olše, Sola a Brennica)

Při slabém větru se vydáme z Flight Parku Javorový proti proudu řeky Olše. Čeká nás let nad Gorolií – tedy česko-polsko-slovenským okrajem ČR. Svérázný kraj kolem městečka Jablunkov – kraj razovity. U Bukovce se přehoupneme přes polskou hranici na Koniakov až k prameni řeky Olše. Na polské straně Beskyd objevíme hned několik pramenů, které se vlévají do řeky Soly. Cíl dne bude v kempu s chatkami u Živieckého jezera. Ubytko, koupačka, pivko a ráno odlet na Szcyrk, nastoupáme do kilometru a přehoupneme se do údolí, kterým teče říčka Brennica, sklouzeme se po proudu na severozápadní okraj Beskyd a kolem měsgta Ustroň a Třinec doletíme zpět do Flight Parku Javorový. Vzdušnou čárou celkem cca 100 km.

Termíny akcí: 11. – 12. 7., 1. – 2. 8. a záložní temín 29. 8. – 30. 8. 
Přihláška nutná pro rezervaci místa ve svozovém autě.

Cena PARASEMU – tyto dvě akce jsou startovací, takže zdarma :o)
Počet osob v servisním vozidle je omezen, jen pro prvních 7 přihlášených. Ale kdyby jste se chtěli nebo mohli zůčastnit po vlastní ose, tak jste samozřejmě vítáni. 

Věříme, že se vám společně strávený čas bude líbit a že se dozvíte mnoho nových informcí o možnostech motorového létání. 

Těšíme se na vás
El Speedo team

————————————————————————-

29. 2. – 1. 3. 2020
SAFETY MOTO PARASEM

Pro vás, kteří jste nestihli termín prvního letošního PARASEMU a nebo vás zajímá více oblast Polska jsme vytvořili další akci:

SAFETY MOTO PARASEM – 29. 2. – 1.3. 2020 Polsko-ČR, takže padáky a motory s sebou! Přednášky a školení v El Speedo ČESKO-POLŠTINĚ :o).

Na tomto PARASEMU chceme tak trochu promíchat volné i motorové létání a seznámit se s nedalekými polskými paraglidingovými terény. Na akci je omezený počet míst a proto je potřeba se dopředu zarezervovat.

Pokud to počasí umožní, vyrazíme v průběhu akce za česko-polské hranice, řekneme si něco o letových prostorech. Pro motoráře vybereme zajímavou trasu, s volno-lítači se proletíme na polské straně Beskyd. Večer poodhazujeme záložní padáky u nás ve Flight Parku Javorový je vyvěsíme a další den dopoledne taky zabalíme a nainstalujeme do vašich sedaček. V průběhu budou probíhat také přednášky a třeba i další letový program. 

O bližším časovém harmonogramu vás budeme informovat několik dní před akcí, hned jak bude k dispozici přesnější předpověď. 

Cena přednášek, trenažéru odhození a přebalení: zdarma

Program připravujeme pro 25 pilotů, takže kdo se dříve zaregistrujete, tomu budeme místo rezervovat. Takže jestli chcete mít vybavení připravené a profesionálně zkontrolované ještě před sezónou, tak si udělejte čas. 

————————————————————————-

22. 2. – 23. 2. 2020
BESKYDSKÝ SAFETY PARASEM 

Beskydský SAFETY PARASEM jsme postavili jako dvoudenní akci.

Na jaký program se můžete těšit?

 • v sobotu ve 13:00 začínáme odhazovat záložní padáky ve Flight Parku Javorový,
 • postupně budeme rozvěšovat záložní padáky,
 • sobota v 17:00 dvoupřednáška na téma nouzových řešení při letu v nebezpečných podmínkách, sestupové a únikové manévry, užívání speed systému, program cca do 20:00
 • neděle v 9:00 přednáška na téma předpovědi letového počasí, 
 • dále se v průběhu balení zaměříme na to, jak si kontrolovat záložní padák,
 • jak se o záložní padák starat a jak vypadá špatně udržovaný záložní padák, 
 • prakticky si budeme ukazovat jak záložní padáky různých konstrukcí balit,
 • a hlavně jak je správně do různých sedaček ukládat.

To vše budeme prokládat praktickými ukázkami práce se záložním padákem, abyste se dokázali o záložní padák správně starat.

Pozor, kdo se budete chtít účastnit balení záložních padáku, tak přezůvky s sebou. Potřebujeme mít kolem sebe čisto.

Cena za přednášky, trenažér odhození a přebalení: zdarma

Program připravujeme pro 25 pilotů, takže kdo se dříve zaregistrujete, tomu budeme místo rezervovat. Takže jestli chcete mít vybavení připravené a profesionálně zkontrolované ještě před sezónou, tak si udělejte čas. 

————————————————————————-

16. – 17. 11. 2019
SAFETY MOTO PARASEM

Pro koho je vhodná tato akce? 

Chceme promíchat volné i motorové létání, chceme pozvat i širokou veřejnost. Prostě pro všechny, kteří se o uvedených tématech chtějí dozvědět více, rozšířit si tak své obzory. Na akci je omezený počet míst a proto je potřeba se dopředu zarezervovat.

Pokud to počasí umožní, vyrazíme v průběhu akce také za volným létáním na blízké polské terény. Takže jestli si chcete zalétat a rozšířit si také letecké možnosti na polské straně Beskyd, přijeďte a létejte s námi. Záleží jen na vás, kterou část programu si vyberete. 

Na jaký program se kromě létání můžete těšit?

 • výuka balení záložních padáků a správná instalace do sedaček (Slávek Tmej – EL SPEEDO)
 • metodiky tréninku motorového létání (Míša Machartová – El SPEEDO)
 • Jak bezpečně obsluhovat motor (Mirek Holownia – NIRVANA)
 • Technika bezpečné pilotáže při běžném letu (Mirek Holownia – NIRVANA)

Cena za přednášky, trenažér odhození a přebalení: zdarma

Přednášky a praktické ukázky budou tentokráte v Polském jazyce, v areálu Przy Wisle adresa: 43-450 Ustroń  ul. Lipowska 39A, http://przywisle.pl/

Program je dvoudenní, pokud budete mít zájem o ubytování, kontaktujte Blanku na blanka@elspeedo.cz nebo na +420604975490.

Těšíme se na vás
El Speedo team