Godula – Javorový (5,5 km)

Comments are closed
Posted by

Godula je termicky nejaktivnější při severních a severovýchodních směrech. Let na Javorový a zpět je s dostupy už okolo 1700 metrů poměrně jednoduchý.

Vhodné podmínky

Severní směry větrů (SV, S) do 5 m/s

Taktika

Při běžném termickém dni je potřeba trpělivě čekat na ten správný stoupavý proud, díky kterému se ještě v okolí Goduly zvedneme do výšky minimálně 1700 metrů. Na severní směry větrů je Godula termicky nejaktivnějším místem v okruhu několika málo kilomentrů a tak vzdalovat se od ní v malé výšce je velmi nejisté.

S touto výškou se pak můžete pustit rovnou na Javorový. Po trase máte ještě Gutský vršek, u kterého se můžete trochu přizvednout. A jste na Javorovém.

Pokud situace neumožňuje takové dostupy nebo vás vítr při stoupání zanesl kousek za Goduli, bude to o něco náročnější. Půjde o to, jestli se před Gutským vrškem zvednete nebo ne.

godula-javorovy

Svoz

Pod horami vede asfaltová cesta z Javorového přes Oldřichovice, Podvrch, Bystrý, Guty, Kopanice, Smilovice a z Komorní Lhotky se vyjíždí asfaltovou cestou až na Goduli. Takže svoz v případě předčasného přistání je docela jednoduchý.

mapa_ikona_1

Více o kurzech pro piloty a pokročilé: www.chciletat.cz