Frýdlant n. O. – Kunčice p. O.

Comments are closed
Posted by

Příjemný půldenní výlet po hřebeni Ondřejníku s výhledy na nejvyšší vrcholy Beskyd.

Vhodné podmínky

Jihozápadní vítr

Délka trasy: 11 km

Časová náročnot: 2:40 hod.

Fyzická náročnost: mírná až střední

Popis trasy

Od železniční stanice nebo autobusového nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí po modré turistické značce zpočátku po rovině a pak postupně se zvyšujícím stoupáním východním svahem Ondřejníku ke stejnojmenné turistické chatě. Odtud stále po modré přes sedlo Ondřejník, kolem vrcholu Stanovec, až na vrchol Skalka. 150 m pod vrcholem dál po modré je průsek startoviště padákových kluzáků s výhledem na Pustevny, Radhošť a Onřejník. Modrá značka vede po jižním hřebenu Ondřejníku až do Kunčic pod Ondřejníkem.

mapa_ikona_1

Popis startoviště

Startoviště pro padákové kluzáky Ondřejník – Skalka se nachází asi 150 m západně pod vrcholem Skalka na modré turistické stezce. Zpočátku mírný lesní průsek široký asi na dva kluzáky se asi v polovině láme v ostrý svah. Nahoře příjemně ušlapaný, ve spodní polovině jsou nějaké nerovnosti. Travnatý povrch střídá místy, jak jméno startu napovídá, různě nepravidelná skála.

Možná nebezpečí

Průsek je ze všech stran lemován vzrostlými stromy – při odchylkách od ideálního jihozápadního směru větru se za nimi tvoří nebezpečné turbulence. Zvlášť při jižním větru bývá start zákeřný, neboť průsek vítr směruje jako komín a na startovišti vane zdánlivě ideální směr. Doporučuje se ověřit situaci na nedalekém vrcholu Skalky. Při západním větru bude situace obdobná, jen o málo méně nebezpečná.

Parkoviště

Občerstvení

Ubytování: