Frenštát p. R. – Kunčice p. O.

Comments are closed
Posted by

Výstup na Ondřejník pozvolným stoupáním od západu a rychlý sestup ze Skalky. Středně náročný trek na půl dne.

Vhodné podmínky

Jihozápadní vítr

Délka trasy: 17 km

Časová náročnot: 4 hod.

Fyzická náročnost: střední

Popis trasy

Z vlakového a autobusového nádraží ve Frenštátu pod Radhoštěm po červené směrem do centra na křižovatku se zelenou (zde je velké parkoviště). Po zelené na severovýchod ven z města, kolem kopce Humbarek přes Kunčice pod Ondřejníkem (biofarma s ubytováním, obchod) a křižovatku se žlutou Kozlovice – Magdalena až na rozcestí Kozlovice – hájovna. Odtud stoupá žlutá značka severozápadním svahem vrcholu Suché úbočí do sedla Ondřejníku. Ze sedla vede modrá značka po hřebeni na jih na Skalku a odtud dolů do Kunčic pod Ondřejníkem.

mapa_ikona_1

Popis startoviště

Startoviště pro padákové kluzáky Ondřejník – Skalka se nachází asi 150 m západně pod vrcholem Skalka na modré turistické stezce. Zpočátku mírný lesní průsek široký asi na dva kluzáky se asi v polovině láme v ostrý svah. Nahoře příjemně ušlapaný, ve spodní polovině jsou nějaké nerovnosti. Travnatý povrch střídá místy, jak jméno startu napovídá, různě nepravidelná skála.

Možná nebezpečí

Průsek je ze všech stran lemován vzrostlými stromy – při odchylkách od ideálního jihozápadního směru větru se za nimi tvoří nebezpečné turbulence. Zvlášť při jižním větru bývá start zákeřný, neboť průsek vítr směruje jako komín a na startovišti vane zdánlivě ideální směr. Doporučuje se ověřit situaci na nedalekém vrcholu Skalky. Při západním větru bude situace obdobná, jen o málo méně nebezpečná.

Parkoviště

Občerstvení

Ubytování: