Čupel – Skalka (17 km)

Comments are closed
Posted by

Náročná trať pro náročné piloty. V první části shodná jako při přeletu z Čuplu na Lysou horu.

Vhodné podmínky

Jižní a jiho-východní větry (J, JV) do 3 m/s

Taktika

Vše bude záležet na síle větru a možných dostupech. Čupel je ale kvalitním odrazovým můstkem na tuto trať. S vysokými dostupy a menším větrem se můžete poměrně snadno vydat na JZ stranu Travného, tam nabrat výšku a zpoza Lysé hory ji s nutnou výškovou rezervou přeskočit. Pokud nebudete mít dostatek výšky, obtékání kopce, které je u svahu silnější vás dostane a budete muset v turbulencích přistávat v údolí Krásné. No lysé hoře je potřeba dobrat maximum výšky a rozhoupat se k přeskoku přes Frýdlant n. O. na Skalku.

A nebo se můžete pokusit Lysou horu obletět přes Kyčeru a Tanečnice směr Malenovice – Ostravice. S největší pravděpodobností poletíte dlouho bez stoupání, podlaha se bude pomalu zvedat a tyto mírné severovýchodní svahy nejsou pro odpolední termiku žádné terno. O lepší termiku si budete muset zabojovat až na západní straně Lysé hory nebo třeba rovnou nad městem Frýdlant n. O., z kterého je to už na Skalku co by kamenem dohodil.

A stejně jak tomu bylo pčeletu Čupel – Lysá hora – o co náročnější je let na Skalku proti větru, o to jednodužší je let zpět ze Skalky na Čupel.

Svoz

Z Vyšních Lhot se přes Raškovice dostanede jak do údolí Krásné, tak do Frýdlantu n. O., ze kterého lze pokračovat do Malenovic i na Ostravici. Pokud bude pilot přistávat v okolí Skalky, jeďte z Frýdlantu n. O. směrem na Frenštát p. R., přesněji do Kunčic pod Ondřejníkem.

mapa_ikona_1

Více o kurzech pro piloty a pokročilé: www.chciletat.cz